Три популярних питання щодо утеплення літніх майданчиків

Проблеми, які можна вирішити за допомогою утеплення тераси

Літній майданчик або тераса в зручному і тихому місці - це завжди перевага будь-якого закладу. Або, якщо хочете, "фішечка". Проте, далеко не кожен ресторан або кафе можуть похвалитися вигідним розташуванням.

Багато ресторанів знаходяться прямо біля дороги або сусіди у них трапляються не надто приємні. Наприклад, галасливий ринок або непрезентабельний житловий будинок - варіантів може бути безліч. Відпочивати в такому місці захоче далеко не кожен.

Який у рестораторів є вихід? Найпростіший, ефективний та економічний - відгородити свій майданчик, створити в ресторані власний мікроклімат і таким чином прибрати з очей клієнтів все, що викликає в них неприємні емоції.

Ще одна проблема літніх майданчиків - це погода. Будь-які опади, пориви вітру, зниження температури діють не на користь відкритих терас. Але з цієї ситуації теж можна викрутитися, утепливши майданчик.

Варіанти утеплення літнього майданчика можуть бути різні. Це і повноцінне скління за допомогою склопакетів, і застосування так званих "м'яких вікон" (тобто перегородки з плівки ПВХ).

Питання 1. "М'які вікна" або склопакети: що зручніше?

Тут все залежить від конкретної ситуації. Зрозуміло, що пластикові вікна - більш грунтовний варіант (це вже капітальна конструкція), але підходить він далеко не у всіх випадках. Якщо ми говоримо саме про утеплення літніх майданчиків, терас, альтанок в кафе і ресторанах, то тут скоріше виграють "м'які вікна". Чому?

З одного боку, вони цілком справляються з поставленим завданням: захищають столики від вітру, снігу, дощу, пилу, і при цьому не дають замерзнути відвідувачам.

З іншого боку, з приходом весни або просто при поліпшенні погоди плівку ПВХ можна дуже швидко прибрати - буквально за лічені хвилини. І тоді ваша літній майданчик отримає свій первісний вигляд, а відвідувачі зможуть знову відпочивати на відкритому повітрі.

При установці пластикових вікон подібна свобода дій буде неможлива. Крім того, "м'які" вікна мають більш широкий спектр використання: їх можна встановити там, де будуть недоречні пластикові нерухомі перегородки. По суті, будь-яка господарська будівля відкритого типу може бути закрита "м'якими вікнами".

Недоліком "м'яких вікон" вважається неповна герметичність.

Питання 2. Наскільки економічно вигідно утеплювати на зиму літній майданчик?

Дійсно когось спочатку може відлякати думка про нові витрати. А раптом на утеплення альтанок ціна буде занадто велика? Навіщо ж витрачати зайві гроші? Переплачувати не хочеться нікому, це зрозуміло. Але в цьому випадку на допомогу приходить математика. Щоб виконати підрахунки, зробіть кілька простих кроків.

  • Дізнайтеся ціну "м'яких вікон". Помоніторте ціни хоча б в декількох компаніях, подивіться вартість плівки ПВХ для альтанки. Потім підрахуйте, скільки плівки вам знадобиться безпосередньо на ваш літній майданчик і не забудьте додати вартість роботи. До отриманої суми накиньте ще трохи - "про всяк випадок", про запас.
  • Порахуйте прибуток від літнього майданчика. Скільки людей в день у вас зазвичай приходить посидіти саме на літньому майданчику? Який середній чек? Скільки ви заробляєте в результаті за день роботи майданчика? А за місяць? Тепер порахуйте дохід за весь період, коли ваша майданчик буде працювати в "не сезон", тобто саме завдяки тому, що ви зробите утеплення альтанки. Потім від цього прибутку приберіть трохи - теж "про всяк випадок".
  • Порівняйте дві суми. Ви напевно побачите, що прибуток від роботи утепленого літнього майданчика буде вище, ніж витрати на утеплення альтанки.

Питання 3. Як встановлюють "м'які вікна" на літньому майданчику або альтанці?

При цьому способі утеплення альтанок використовується полівінілхлоридна плівка (ПВХ). Цільним полотном з такої плівки можна перекрити досить великий простір. При звичайному склінні цей простір довелося б розбивати на додаткові секції.

Краї плівки окантовуються за допомогою більш щільних матеріалів (шкірозамінника, наприклад). Потім один край ретельно кріпиться до верхньої балки альтанки, а все інше полотно опускається донизу. По периметру (боки й низ) плівка має спеціальні замочки, за допомогою яких або кріпиться безпосередньо до альтанки, або з'єднується з сусіднім полотном. Два полотна плівки можуть з'єднуватися між собою за допомогою змійки.

У будь-якому випадку кожне таке полотно можна згорнути в рулон і закріпити нагорі за допомогою спеціальних ремінців. Таким чином можна відкрити або частину альтанки, або відразу з усіх боків, щоб відновити відчуття відкритого простору.

 
Пам'ятайте: створення затишку - це вигідне вкладення в ваш бізнес!
+