Вибираємо вуличні тканини для маркіз і навісів
- 24 February 2020 06:50:59
- Reviews: 0
- Views: 2398
Основні властивості вуличних тканин для маркіз
Вимоги до тканин, які будуть використовуватися на вулиці, завжди значно вищі, ніж до тих, які використовуються всередині приміщень. Зрозуміло, що вони повинні бути витривалішими і міцнішими, але що конкретно це означає на практиці?
Розсіювання сонячних променів і стійкість до ультрафіолету - це, мабуть, першочергові характеристики у маркізних тканин. Адже головне завдання маркіз - саме захищати від сонця. Тканина повинна відображати левову частку променів, створюючи приємну тінь, і при цьому не втрачати свій зовнішній вигляд. Вважається прийнятним, якщо маркізні тканини витримують до п'яти років активної служби.
Вологостійкість, зрозуміло, теж має велике значення, але з певними застереженнями. Ні конструкція маркізи, ні сама тканина не розраховані на довгі випробування у вигляді сильних злив та снігу. В негоду маркіза повинна бути прибрана.
Але якщо з якихось причин маркіза залишається в розкритому стані, то тут вже має значення те, як саме вона встановлена. Зверніть увагу, що кут нахилу полотняної покрівлі повинен становити не менше 15 градусів. Якщо маркіза встановлена з меншим нахилом або взагалі горизонтально, то під час опадів на полотні накопичується велика кількість вологи, з якою тканина може не впоратися.
Стійкість до перепадів температур важлива з тієї причини, що маркіза, по суті, може використовуватися в будь-яку пору року. Але навіть у складеному стані вона все одно завжди знаходиться на вулиці і відчуває на собі всі зміни погоди (винятком є маркізи закритого і касетного типу, у яких є спеціальні захисні короби). Більшість якісних маркізних тканин витримують перепади температур від -30 до +50 градусів. Але це - не межа. Деякі матеріали здатні і на більш значні "подвиги".
При виборі та замовленні маркізних тканин рекомендуємо також звернути увагу на такі параметри:
- захист від вітру (максимальна швидкість вітру, яку нормально витримують тканини для маркіз, становить 8 м/с);
- антистатичність (тканина не повинна електризуватися і притягувати до себе пил; поверхня повинна легко очищатися від будь-яких забруднень);
- щільність тканини (вона не повинна розтягуватися і втрачати свою форму з плином часу).
Види тканин, які підходять для маркіз
Отже, ми вже переконалися, що вимоги до тканин для маркіз пред'являються досить високі. Звичайні матеріали з такими завданнями явно не впораються. Але сучасні технології дозволяють виробникам створювати тканини підвищеної міцності.
Акрилові тканини - один з найпопулярніших варіантів. Тканини мають високий рівень зносостійкості завдяки особливому переплетенню ниток, а також різноманітним просоченням, які захищають тканину від UF-променів, вологи, бруду.
ПВХ (полівінілхлоридні, PVC) - синтетичні тканини на основі скловолокна, яке і додає матеріалу всі його позитивні властивості (не піддається усадці, легко миється, добре переносить вплив агресивного зовнішнього середовища). При цьому ПВХ-матеріали мають досить низьку вартість.
Але якими б міцними і надійними не були ці види тканин, ви повинні розуміти, що рано чи пізно вийдуть з ладу і вони. Зрештою, на даний момент ще не винайшли ні вічний двигун, ні вічні тканини. Тому будьте заздалегідь готові до того, що за кілька років вам доведеться замінити тканину на своїй маркіза.
В цьому випадку ви теж можете звернутися за допомогою в компанію "Зонт Одеcса", яка надає не тільки широкий вибір тканин для маркіз, але й повний асортимент супутніх послуг - від установки маркіз до ремонту і заміни тканин на них.