Як уникнути помилок при установці маркізи

  • 23 February 2020 21:25:44
  • Reviews: 0
  • Views: 4793
  • 0

Установка маркізи: тут є нюанси

Є одна поширена хибна думка. Нібито маркізи - це звичайний навіс; такий же, як звичні нам штори або, наприклад, як легка альтанка з тканини. Нібито єдина складність, яка виникає, коли робиш маркізи на замовлення, полягає в підборі найліпшого кольору текстилю.

На жаль, але саме такий підхід в результаті призводить до великих фінансових втрат. Думаєте, це перебільшення? Нічого подібного! Адже при неправильній установці маркізи запросто може бути пошкоджена, наприклад, несуча стіна. А ремонт фасаду будинку, як ви розумієте, дешевим бути не може...

Щоб зрозуміти, чому виникають подібні проблеми, потрібно спочатку розібратися, чим же все-таки тканинна маркіза відрізняється від будь-яких інших навісів. Наведемо декілька прикладів.

Відмінність маркіз від інших видів навісів

Відсутність опор з протилежного боку полотна.

Ось вам кардинальна відмінність від більшості альтанок. В альтанці тент натягується на опори, які розташовані одна навпроти одної. Зазвичай їх чотири, але цілком може бути й більше. У маркізи ж опори є тільки на стіні.

Як це врахувати при установці маркізи?

Вага всієї конструкції припадає саме на стіну, а значить, вона повинна бути дуже надійною. Кріпити маркізу до стіни, що облицьована товстим шаром утеплювача, вкрай не бажано. Така опора не буде надійною. Крім того, ще до початку монтажних робіт потрібно з'ясувати, чи не проходить в даному місці електричні або інші мережі.

Призначення маркіз - саме захист від сонця.

Не варто розраховувати на те, що маркіза захищатиме вас від будь-якої негоди. Легкий дощ вона, звичайно, витримає, але в сильну зливу, град і сніг, а також при сильних поривах вітру її потрібно прибрати. Винятком тут є лише маркізи ковшового типу, які мають міцний каркас і залишаються статичними. Всі інші конфігурації маркіз мають спеціальні механізми, які допомагають швидко зібрати тканину в рулон.

Як це врахувати при установці маркіз?

Роблячи маркізи на замовлення, вибирайте конструкції з надійними і міцними деталями. По-перше, вони повинні добре витримувати загальне навантаження. По-друге, мають швидко і без проблем складатися при першій же необхідності.

При виготовленні маркіз використовуються матеріали, придатні для вулиці.

Іншими словами, застосовуються матеріали, здатні витримувати вплив зовнішнього середовища (наприклад, ПВХ, акрил і інші). І в цьому полягає відмінність маркіз від штор, які використовуються лише всередині приміщень. Але навіть якщо ви вибрали надійні тканини, їх рекомендується по-можливості захищати, коли вони знаходяться в складеному стані. Для цього рулон тканини ховається в спеціальний короб.

Як це врахувати при установці маркіз?

Майте на увазі, що короб, в який складається рулонна маркіза, теж має вагу. Тобто вся конструкція маркізи стає ще важче. А значить, потрібно заздалегідь потурбуватися про надійні кріплення для всієї конструкції.

 
Пам'ятайте: створення затишку - це вигідне вкладення в ваш бізнес!
+