Вуличні меблі
Вуличні меблі з різних матеріалів: плюси та мінуси
Де зручно використовувати вуличну меблі
Перш, ніж ми почнемо розбирати позитивні та негативні сторони різних видів вуличних меблів, давайте визначимося, навіщо вона взагалі потрібна. Кілька варіантів відповідей лежать прямо на поверхні. Наприклад, вуличні меблі - це must have для кафе, барів і ресторанів, які мають свої літні майданчики. Для закладів додаткові столики на свіжому повітрі - це ще один спосіб збільшити свій прибуток.
Окремо тут можна згадати фудкорти та разноманітні фестивалі їжі, які теж проводяться на вулиці. З одного боку, фестивалі відбуваються не так часто і меблі в цьому випадку використовується рідше, ніж на постійних літніх майданчиках. З іншого боку, безпосередньо вуличних меблів на такому масовому заході може знадобитися значно більше, ніж в звичайному кафе. Тому що людей приходить багато і їм хочеться десь присісти, щоб відпочити та перекусити.
Для кафе на пляжі взагалі потрібна особливі меблі, які не підходять для звичайних закладів. Наприклад, без зручних шезлонгів тут ніяк не обійтися.
І, звичайно, не варто забувати про використання вуличних меблів в приватних ситуаціях. Десь на дачі, присадибній ділянці шезлонги, лавки або ж зручні стільці і столи будуть абсолютно доречні. Тому садові меблі теж досить популярні.
Вибираємо вуличні меблі з металу
Якісні металеві меблі - це покупка на цілі десятиліття. Тому що служити вони будуть дійсно довго. А значить, купуючи один раз меблі з металу, ви надовго закриваєте для себе цю статтю витрат.
Тепер давайте подивимося на те, які ще характеристики мають вуличні металеві меблі. Почнемо з переваг.
- Екологічність. Метали, які використовуються при створенні меблів, абсолютно безпечні. Немає причин побоюватися впливу на здоров'я людей і екологію.
- Стиль. Завдяки строгим кольорам і точеним лініям металеві меблі гармонійно вписується у велику кількість стилів інтер'єру - від класики до хай-теку
- Простота в догляді. Ніякого особливого полірування або спеціальних засобів для догляду не потрібно. Достатньо просто протерти вологою ганчіркою, щоб меблі знову засяяли. Алюміній, чавун, нержавіюча сталь легко переносять вологу, тому можете навіть облити водою, якщо меблі знаходяться десь на відкритому майданчику або на дачі.
Тепер поговоримо про недоліки:
- Вага. Залежно від використовуваного металу меблі можуть бути дуже різні за вагою. Якщо алюмінієві досить легкі, то сталеві та особливо чавунні меблі пересувати досить складно.
- Ціна. Вартість металевих меблів може сильно змінюватися в залежності від багатьох факторів. Але в цілому вона вища, ніж, наприклад, у дерев'яній і пластиковій.
- Висока теплопровідність. Це означає, що метал швидко нагрівається і швидко остигає, тому сидіти на ньому буває некомфортно. Тому часто металеві меблі доповнюють деталями з текстилю. Наприклад, використовують подушки, чохли, пледи і т.д.
На що звернути увагу при покупці вуличних меблів з дерева
За багатьма своїми якостями дерев'яні вуличні меблі схожі з металевими, тому більшість характеристик ми не будемо сильно розписувати. Тут маються на увазі екологічність, зручність, різноманіття стилів. А от про характерні риси варто поговорити окремо. Спочатку знову переваги.
- Міцність. Звичайно, тут дерево поступається металу, але все ж дерев'яні меблі теж вважаються дуже надійними, особливо якщо правильно підібрати вид дерева. Зокрема, вуличні дерев'яні меблі добре витримують перепади температур.
- Зовнішній вигляд. По-перше, дерево відрізняється природною красою свого малюнка. Цим не може похвалитися жоден інший матеріал. По-друге, різьблення по дереву може зробити унікальною будь-який комплект дерев'яних меблів. Хоча таке задоволення буде коштувати чималих грошей.
- Вага. Дерев'яні вироби легші, ніж металеві, але зазвичай важче пластикових.
- Низька теплопровідність. Завдяки цій якості дерево завжди є приємним на дотик. У більшості випадків не потрібні ніякі додаткові покриття для сидіння та спинки.
Недоліки:
- Більш складний догляд. Дерев'яні меблі досить чутливі до вологи, але багато що тут залежить від виду деревини і від способу просочення.
- Ціна вище, ніж у пластика. Але, з огляду на всі викладені вище переваги, дерев'яні меблі однозначно варті таких витрат.
Купуємо вуличні меблі з пластика
Пластикова вуличні меблі користуються великою популярністю у власників кафе завдяки своїм перевагам над виробами з інших матеріалів. Наприклад, пластикові вироби однозначно виграють за ціною, вагою, своєю різноманітністю і т.д. Ось ще кілька переваг.
- Гамма кольорів. Меблі з пластика мають найрізноманітніше забарвлення: від приємних пастельних тонів до абсолютно божевільних, отруйно-кислотних кольорів. Дерево і метал таким похвалитися не можуть.
- Ціна. Вулична пластикові меблі в більшості випадків коштує набагато дешевше виробів з інших матеріалів.
Недоліки:
- Неекологічність. Незважаючи на те, що на сьогоднішній день багато видів пластику абсолютно безпечні в побутовому застосуванні (не викликають алергію, не токсичні і т.д.), сам по собі пластик не є eco-friendly. Він дуже погано розкладається і тому забруднює навколишнє середовище.
- Стиль. Меблі з пластика можуть чудово вписатися у велику кількість сучасних стилів, а от для класики будуть не кращим варіантом. Для фешенебельних закладів, відвідувачі яких цінують розкіш, більше підійдуть ковані меблі або меблі з дорогих порід дерева.
Також при покупці пластикових меблів вкрай важливо переконатися в якості самого матеріалу. Хороший пластик здатний витримувати досить великі навантаження і перепади температур, а ось неякісний пластик буде слугувати недовго. Тому при покупці меблів дуже рекомендуємо звертатися до надійних постачальників, які мають на руках сертифікати якості своєї продукції.
Меблі зі штучного ротанга: критерії вибору
Давайте відразу окреслимо, що мова йде саме про штучний сучасний матеріал який багато в чому відрізняється від натурального. Меблі, зроблені з натурального очерету, виглядають неймовірно ефектно, вони абсолютно екологічні та зручні у використанні. Але, на жаль, недовговічні. Натуральний ротанг дуже боїться вологи і швидко розсихається на сонці. Штучний ротанг в цьому сенсі набагато витриваліший: йому не страшні дощі, перепади температур, та й коштує він суттєво менше натурального. Які ще є переваги?
- Зовнішній вигляд. Сучасний штучний ротанг візуально дуже нагадує натуральний. Самі прути можуть бути будь-якої форми (круглі, овальні, плоскі) і будь-якої довжини. А це означає, що при виготовленні вироби "швів" набагато менше.
- Міцність. Меблі з ротангу зазвичай посилюються металевим каркасом, тому вироби витримують великі навантаження, але при цьому дуже приємні на дотик.
- Неекологічність. При виробництві використовується якісний гіпоалергенний пластик. Але, як ми вже сказали вище, будь-який пластик не є eco-friendly матеріалом.
- Ціна. Штучний ротанг коштує набагато дешевше натурального. Але саме виробництво залишається наполовину ручним, що впливає на вартість виробів.