Навіщо потрібні дерев'яні перголи і в чому їх переваги

  • 16 March 2020 09:46:49
  • Reviews: 0
  • Views: 1563
  • 0

Плюси перголи з дерева

Дерев'яна пергола - це хороший приклад того, що навіть ті речі, які були створені століття назад, можуть дійти до наших днів у своєму первозданному вигляді. Звісно, зараз існують і сучасні варіації пергол з металу, пластику та інших матеріалів. Але пергола з дерева, як і раніше, залишається лідером.

В якості протилежного прикладу можемо подивитися на маркізи. Ось цей вид навісів, за рідкісним винятком, вже складно уявити без сучасних технологій і різних вдосконалених механізмів. За час свого існування маркіза пройшла неймовірну трансформацію.

На цьому тлі дерев'яні перголи виглядають вічною класикою. Але чому? Що допомогло їм пройти крізь часи в своєму початковому вигляді? Насправді відповідей тут може бути декілька, адже дерев'яна пергола має цілий ряд переваг перед іншими навісами й арками.

1. Екологічність конструкції. Безсумнівно, в наші дні існує величезна кількість всіляких матеріалів, з яких можна було б зробити перголу. Але дерево досі вважається одним з кращих варіантів завдяки своєму природному походженню і екологічності: жодних алергічних реакцій у людини і ніякої шкоди для навколишнього середовища.

2. Міцність матеріалу. Для пергол зазвичай вибирають надійну і якісну деревину, яка здатна служити протягом десятиліть.

3. Стильний дизайн. Незважаючи на гадану простоту конструкції, дерев'яна пергола легко вписується у значну кількість архітектурних стилів, а в саду або на дачній ділянці взагалі виглядає абсолютно органічно. Тим більше, що до неї легко підібрати супутні меблі з дерева - столи, стільці, крісла, лавки. До речі, одним з цікавих проектних рішень можуть бути меблі, вбудовані прямо в перголу.

4. Невеликі терміни виготовлення та монтажу. Оскільки у дерев'яній перголі класичного типу не використовуються жодні механізми, то виробництво конструкції (при наявності матеріалів) не займає багато часу. Втім, бувають дійсно нестандартні проекти з численними нюансами, і тоді весь процес виготовлення виявиться більш тривалішим.

5. Функціональність. Хоча багато хто використовує дерев'яну перголу просто як прикрасу та архітектурне доповнення до інших будівель, насправді вона може бути абсолютно утилітарною і багатофункціональною.

Де і як застосовуються дерев'яні перголи

1. Перголи для дачі та саду. Мабуть, найчастіше перголу можна побачити саме тут. Садівники використовують її як опору для улюблених декоративних рослин, як альтанку, перегородку або просто прикрасу.

2. Перголи в парках і алеях. Напевно в зелених зонах вашого міста ви таке бачили: уздовж стежки або на вході в парк стоїть гарна дерев'яна конструкція з повторюваних дерев'яних елементів. Ось це - один з прикладів того, як перголи використовуються вже в громадських місцях.

3. Перголи біля будівель та у дворах будинків - це вже зовсім урбаністичні варіанти. У цих випадках пергола служить козирком, що прикриває ганок будівлі від сонця і дощу, або ж альтанкою, яка прикриває від сонця лавки або навіть колодязь з артезіанською водою. У затишних двориках Одеси перголи раніше зустрічалися нерідко. Звичайно, вони мали досить спрощену конструкцію і найчастіше були повністю повиті виноградом.

Зрозуміло, що тут ми перерахували лише деякі варіанти того, як може використовуватися дерев'яна пергола. Подумайте, можливо, і на вашій дачній ділянці не вистачає такої архітектурної родзинки?

 
Пам'ятайте: створення затишку - це вигідне вкладення в ваш бізнес!
+