Що таке перголи в сучасному розумінні

  • 09 March 2020 10:08:53
  • Reviews: 0
  • Views: 2265
  • 0

Перголи з використанням найостанніших розробок

Пояснень з приводу того, що таке перголи, з чого їх роблять і для чого вони потрібні, є безліч. Але в здебільшого ці описи орієнтуються на перголу в старому її розумінні. Тобто зазвичай мається на увазі спорудження арочного виду, по якому в'ються рослини. Або, в кращому випадку, мова йде про альтанки з рухомим дахом. Але насправді сучасні варіації пергол зовсім інші. Така проста (на перший погляд) конструкція тепер може бути з гори до низу наповнена технологіями. Як саме вони застосовуються і з якою метою? Що такого незвичайного можна придумати для невеликої арки або альтанки? Зараз спробуємо розібратися.

Три важливих питання про сучасні металеві перголи

Для чого використовується?

Про перголу іноді говорять, що її вибирають в якості швидкої прибудови до будинку або як об'єднуючий елемент між різними будівлями, локаціями. Проте сучасні технологічні перголи зробили крок далеко вперед. Тепер вони не просто доповнюють і прикрашають, а є самостійними спорудами з великою кількістю функцій. В деяких випадках пергола може стати, наприклад, навіть тимчасовим гаражем для автомобіля.

У чому особливість конструкції?

Про всілякі варіації використання технологій ми розповімо нижче. А зараз варто згадати, мабуть, тільки про те, що у сучасних пергол відкриваються і закриваються не тільки дах, але й стіни. Тобто альтанка, яка рятує вас від сонця, запросто може перетворитися в споруду з однією, двома, трьома або чотирма стінами. Причому, кожна з цих стінок рухається автономно одна від одної.

З чого виробляється?

З огляду на підвищену функціональність, такого роду перголи виробляються найчастіше з металу. Таким чином гарантується міцність і надійність всієї конструкції. Звичайно, використовуються й інші матеріали, такі як пластик і дерево. Але все ж таки металеві перголи - це найбільш поширений варіант.

Унікальні характеристики сучасних металевих пергол

Стіни. Треба визнати, що у виробників пергол фантазія останнім часом є дуже бурхливою. Колись все починалося з автоматизації даху: його стали виготовляти з ламелей, які розгортаються або складаються за допомогою автоматичного управління. Тканинний навіс теж можна прибрати за допомогою пульта.

Тепер до них додалися системи, схожі на ролети, які відкривають і закривають стіни. Тобто по периметру між кожними двома опорами є ролети, які можна опустити вниз. І тоді з потрібною боку у вас з'являється щільна перегородка. Таким чином можна легко захистити себе від вітру, що віє в певному напрямку. Ролети, опущені з усіх боків, створюють повністю закрите приміщення.

Дах. Очевидно, що дах не залишився без уваги. Сучасні ламелі, які тут використовуються, здатні витримувати колосальну вагу. Тому вони легко переносять і сильну зливу, і снігопади.

Стік води. Як ми вже сказали, такі технологічні металеві перголи витримують великі опади, але ж волозі потрібно кудись діватись. На цей випадок передбачений невидимий дренаж: вода стікає спочатку по жолобах на даху, потім потрапляє всередину опор і йде вниз, де є водовідведення. В результаті - ніяких калюж і болота навколо альтанки.

Підсвітка. Варіанти можуть бути різні: від м'якого, приглушеного світла каганців до яскравих променів прожектора, або навіть до різнобарвного нічного підсвічування, як в нічних клубах. Зазвичай в цих питаннях виробник орієнтується на смаки і побажання замовника.

Мінуси технологічних пергол

Як ви вже напевно зрозуміли по опису, подібного роду перголи - справжнє диво сучасної техніки. Але є у них кілька очевидних мінусів:

  • будь-які технології коштують чималих грошей. Тож за перголу з такою кількістю начинок покупцеві доведеться дорого заплатити;
  • слаборозвинений ринок. Поки що високотехнологічні перголи можна побачити швидше за кордоном, ніж в нашій країні. Замовників, готових розщедритися на таку альтанку, у нас небагато. А раз попит невеликий, то й ринок практично не розвинений.

То який з цього випливає висновок? Правильно, поберегти свої гроші і встановити традиційну металеву або дерев'яну перголу. А якщо вам хочеться технологічності, то компанія "Зонт Одесса" допоможе вам підібрати підходящу автоматизовану систему для даху. Звертайтеся!

 
Пам'ятайте: створення затишку - це вигідне вкладення в ваш бізнес!
+