Садові перголи і арки: які функції вони можуть виконувати

  • 08 March 2020 22:27:36
  • Reviews: 0
  • Views: 2068
  • 0

Перголи для саду можуть бути дуже різні

Якщо для вас дача - це не тільки місце для вирощування власних огірків і картоплі, а ще й улюблене місце відпочинку, то у вашій голові, напевно, вже неодноразово майнула думка встановити садову перголу. Причому, причини для цього у кожного можуть бути свої.

Завзяті садівники використовують перголи на дачі як додаткову опору для красивих квітучих рослин. Для любителів шашликів пергола є гарантією того, що відпочинок на природі відбудеться в будь-яку погоду: і при пекучому сонці, і під час незначного дощу. А для поціновувачів усамітнення садові перголи є додатковим захистом від цікавих очей сусідів.

І всі ці функції перголи дійсно можуть виконати. Потрібно лише вибрати для цього відповідний різновид конструкції.

Садові перголи для клематисів та інших витких рослин

Головна функція: опора для квітів.

Тут безсумнівним хітом є дерев'яні перголи для саду. Вони являють собою арки, по яким дуже легко і швидко розростаються всілякі в'юнкі рослини. Дуже часто використовують перголи для клематисів. Ви тільки уявіть собі цю неймовірну красу: ви проходите через витончену арку, яка щільно усипана яскравими великими квітами... Мабуть, це буде ваше найкраще на дачі місце для селфі. Але якщо говорити без жартів, то такі перголи з дерева відмінно підійдуть не тільки для клематисів, але й для троянд, винограду, плюща, кампсис, гліциній і т.д.

Садові перголи як альтанки

Головна функція - вберегти від сонця і дощу.

Ось тут ми знову повертаємося до питання, навіщо конкретно вам потрібна дача. Якщо ваша відповідь - садити помідори і перцеву м'яту, то пергола у вигляді повноцінного навісу вам навряд чи знадобиться. А ось якщо ви любите на дачі по-справжньому відпочити, розслабитися, поніжитися в тіні і т.д., то пергола в саду буде для вас відмінним варіантом. Чому? Тому що вона, з одного боку, легко врятує вас від палючого сонця. З іншого боку, дах можна в будь-який момент забрати, якщо вам захочеться позасмагати або якщо під тентом ви посадили світлолюбні рослини.

Садові перголи як маскування

Головна функція - приховати від сторонніх очей.

Що саме приховати, це вже вирішуйте самі. Наприклад, вам не подобається зовнішній вигляд однієї з ваших господарських будівель. Такі зазвичай завжди є на дачі. А за допомогою перголи ви можете або повністю сховати непривабливе споруда (залежить від розмірів споруди), або закрити її хоча б з одного боку. Або ж ви можете використовувати перголу як частину паркану (тут вже все залежить від виду перголи) і таким чином уберегтися від зайвих сторонніх поглядів.

Садові перголи як перегородки

Головна функція - зонувати простір.

В якійсь мірі цей пункт перетинається з попереднім, з маскуванням. Але в даному випадку завдання стоїть не стільки приховати, скільки розділити. Садові перголи і арки - це досить витончене рішення, якщо вам потрібно відокремити господарську зону від місця відпочинку або від город від саду.

 
Пам'ятайте: створення затишку - це вигідне вкладення в ваш бізнес!
+